Ziyaretçi Etkileşimini Arttırma Yöntemi : Onesignal

Web sitenize gelen ziyaretçileri daha kalıcı bir hale getirip etkileşimi arttırmak ister misiniz? Büyük ve sabit bir kullanıcı kitlesini oluşturmak için yapmanız gereken şeylerin en başında daha önce sitenize gelen kişilere tekrar ulaşmanın yolunu bulmaktır.

Bir çok blog sitesinde E-posta aboneliği şeklinde bölümler bulunmakta, bunun amacı siteye gelen kullanıcı eğer mail adresini yazdığı taktirde siteye eklenen yeni yazılar o kişiye mail olarak gönderilmekte, bu konuyla ilgili bir çok WordPress eklentisi bulunmakta ama asıl üzerinde duracağımız konu Web browser üzerinden yapılan ve son dönemlerde oldukça rağbet gören Bildirim Sistemleri olacak.

Bildirim sistemi akıllı telefonlarda sıkça gördüğümüz bir yöntem aslında. Buradaki temel amaç ise kullanıcıyı tekrar Web sitesine çekmek, bunun için ise çeşitli uygulamalar kullanılmakta. Özellikle e-ticaret ve dizi/film sitelerinde sıkça gördüğümüz bu yöntemin kendi içerisinde avantaj ve dezavantajları da bulunuyor.

Sitenize gelen kullanıcıyı sadık ziyaretçiye çevirebilirsiniz. (Pazarlama yöntemlerinden birisidir)

Önemli gelişmeleri, son dakika haberleri ve ilgi çekici konuları ziyaretçilerinize hızlı bir şekilde sunabilirsiniz.

Eğer ürün satışı gerçekleştiriyorsanız kampanyalı ve indirimli ürünlerinizi hedef müşterilerinize sunabilirsiniz. Bu nokta gerçekten çok önemli, reklam masraflarınızı büyük ölçüde azaltabilir ve yüksek miktarda satış yapabilirsiniz.

Bildirim Sistemi Önerileri
OneSignal, ücretsiz bildirim sistemi olarak size ilk önereceğimiz uyarı sistemidir. Kullandığınız yazılımın her hangi bir önemi yok, buradan sisteme üye olup kolay bir şekilde sitenize eklemeniz gereken kodları alıp işlemi tamamlayabilirsiniz.
Ziyaretçi Etkileşimini Arttırma Yöntemi Onesigna
Başlıca özellikleri arasında masa üstü ve akıllı telefonlarda kullanılması, SSL destekli olması, zamanlamalı bildirim gönderme ve gönderilen bildirimler hakkında istatistikleri anlık olarak görebiliyorsunuz.

WordPress için eklentisi de bulunan OneSignal günümüzde pek çok site tarafından kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir