Yeni Google Güncellemesi ve Tasarımın Önemi

Her yazımızda web tasarımın iç seo konusunda oldukça önemli olduğunu ve arama motorlarında iyi bir yer hedefleyen sitelerin web tasarımına çok önem vermeleri gerektiğini vurgulamıştık. Son güncelleme hakkında yanlış bilinenleri vurgulamıştık şimdi de yeni güncellemede tasarımın ön plana çıkışını ve artık web tasarımlarında sıralamaya büyük etkileri olacağını söyleyebiliriz. Size kısaca web tasarım konusunun seo konusunda neden ön plana çıktığını maddeler ve açıklamalı şekilde anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz bir kahve hazırlayıp bu yazıyı okuyun;

Yeni Algoritma ve Tasarımın Önemi
Konu başlığımız bu algoritma ile tasarımın önemini vurgulayacağız şu bilinmelidir ki son güncelleme olan Penguin 4 kesinlikle bir backlink güncellemesi değildir, bu güncelleme site içi hata ve spamların önüne daha hızlı bir şekilde incelenmesini öngören bir iyileştirme hareketidir. Durum böyle olunca iç seo eksiklerimizi giderme ihtiyacının ortaya çıkması da son derece normal. İç SEO çalışmalarının da başın sitemizin yapısı yani tasarımı geliyor.

Tasarımın ne kadar SEO dostu olduğunu öğrenmeniz için bir çok araç var en güveniliri yine Google Webmaster Tools sayfalarıdır. Peki tasarımda ne gibi özellikler olmalı derseniz bunu maddeler halinde açıklayalım;

SEO Uyumlu Alt Yapı : Sitelerinizin URL Yapısı öncelikle önem vermeniz gereken noktalardan birisidir. Sitemizde görüldüğü gibi bu makale sayfamızın kalıcı URL link yapısı http://www.izmirwebtasarimcisi.com/yeni-google-guncellemesi-ve-tasarimin-onemi şeklindedir.

Böylelikle girmiş olduğumuz başlık direk olarak URL kısmında yer alır buda seo konusunda oldukça işe yarayan etkenlerin başında yer almaktadır. Bununla birlikte meta etiketleri ve her sayfaya farklı başlık – açıklama girilmesi de bir tasarımda mutlaka olması gereken teknik ayrıntılar arasındadır.

Güncelliği Kolay Tasarım Seçimi : Web sitesinin güncel ve özgün olması size büyük avantaj sağlayan bir artı puandır. Sitenize sürekli içerik girmeye ve bu içerikleri zamanlı bir şekilde tekrar güncelleme özelliği olan web yazılım ve web tasarımlar tercih edilmelidir.

Bu konuda hazır HTML şablonlar yerine dinamik tabanlı PHP ve ASP tercih edilmesi daha kolay ve hızlı bir şekilde içerikler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

İçerik Oluşturma Püf noktaları : Başlı başına bir konu hatta üzerinde sayfalarca yazı yazılabilecek bir konu olan içerik oluşturma kavramını kısaca özetleyelim. Başlığınızı mutlaka ilgi çekici şekilde oluşturun çünkü insanlar merak edip tıklamalı ve yazının tamamını okumalıdır.

Makalenizi yazarken mutlaka farklı ve önem verdiğiniz kelimeleri renkli ve kalın olarak yazın. Uzun yazılar sıkıcı olabilir bu yüzden yazılarınıza görsellik ve videolar eklemeyi ihmal etmeyin.

Site Haritasının Önemi : İçerik oluşturduktan sonra bunun daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde indexlenmesi için hatasız bir sitemap oluşturup bu oluşturduğunuz site haritasını Webmaster Tools panelinize ekleyin.

  1. sesli sohbet sesli sohbet

    Bu önemli bilgiyi paylaştığın için teşekkür ederim hocam eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir