Web Tasarımı Yaparken Yardımcı Olacak Programlar

Web tasarım yaparken bir çok çeşitli programlar bulunmakta bu programlar sayesinde kolaylıkla web tasarımlar yapılabilmektedir. Hayalinizdeki web tasarımları kolaylıkla yapabilmeniz için Adobe firmasının hazırlamış olduğu programları kullanabilirsiniz bugün sizlere Adobe ve diğer yardımcı web tasarım programlarının kullanımını ve özelliklerini anlatmaya çalışacağız. İhtiyacınız olan tüm web tasarım programlarını bu sayfadan bulabileceksiniz.
web-tasarimi-yaparken-yardimci-olacak-programlar
İlk sırada ADOBE Dreamweaver yer alıyor.
Dreamweaver, web ara yüzü hazırlamasında en çok kullanılan ve geniş eklenti yelpazesi ile her türlü HTML, ASP, PHP ve CSS gibi web yazılım araçlarına tam uyumlu şekilde çalışmaktadır. kendi içerisindeki localhostu sayesinde yapmış olduğunuz tasarımları anında ön izleme yaparak gerekli düzenlemeleri sağlayabilirsiniz. Son sürümü CS 6’dan CC versiyonuna geçen Dreamweaver bu versiyonla birlikte cloud alt yapısını kullanan program yeni güncellemeleri anında indirme özelliğine sahip olup böylece yeni sürümlerine ve eklentilerine hemen sahip olma imkanı sağlıyor. Görsel düzenlemeleri daha kolay yapabilme, yeni web standartlarına uygun ara yüzleri, responsive uyumlu tasarım araçları, dinamik sayfalar oluşturma ve jQuery kullanımının daha kolaylaştırılması bu versiyonda göze çarpan başlıca özelliklerdendir.

Microsoft Frontpage, isminden de anlaşılacağı gibi arkasında Microsoft ailesinin bulunduğu bu web tasarım programı ile dinamik ve statik sayfa oluşturmada ihtiyaçlarınızın tümünü karşılayacak cinste bir programdır. Kolay ve şık arayüzü ile güzel web siteleri tasarlayabilirsiniz.

Freehand, daha çok logo ve afiş hazırlama konusunda sizlere yardımcı olabilecek özelliklere sahip olan bu program ile vektörel çizimleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adobe Flash, hareketli logolar ve bannerler hazırlama konusunda kapsamlı ve profesyonel bir çözüm arıyorsanız Adobe Flash tam size göre ancak son güncellemeler ile birlikte artık arama motorlarının desteklemediği bir alt yapısı olması web site yapma konusunda pek tercih edilen bir program olmaktan çıkmış durumda.

Notepad ++, bu programı en sona sakladık çünkü bizde bu programı kullanıyoruz 🙂 hem küçük boyutlu hemde kullanımı oldukça kolay olan Notepad ++ web tasarımı yaparken tek başına yetebilecek tüm özelliklere sahip bir programdır.

  1. Veysel Veysel

    Bende bu programları kullanıyorum son derece başarılı programlar teşekkür ederim.

  2. Ebru Ebru

    Aradığım bir çok konuda sitenizi buluyorum çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir