Web Tasarımda Fiyat Farklılıkları Neden Kaynaklanıyor?

Özellikle hizmet sektöründe fiyatlandırmalar oldukça farklılıklar göstermektedir. Sabit bir taban fiyatı olmayan ve yazılımcıların daha çok freelance şeklinde hizmet verdiği web tasarım sektöründeki ücretlendirme farkı gerçekten hayret edilecek türde. Bunun araştırmasını yaptığımızda ise karşımıza ilginç sonuçlar çıkıyor, bugün size web tasarımda fiyat farklarının nedenlerini açıklayacağız.

Hazır Yazılım Kullanımı
Web tasarım sektörünü bilmeyen ve bir web sitesine sahip olmak isteyen kişiler genellikle alt yapının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi değildir. Bu yüzden bazı yazılımcılar WordPress, Joomla veya farklı hazır CMS kullanarak web sitesi yapmakta ve bunu oldukça düşük fiyatlara vermektedir.

Sürekli Aynı Yazılımı Kullanmak
Bir diğer hususta yazılımcının sabit bir kodlama yapısı gerçekleştirip tüm müşterilerine aynı yazılımı farklı tasarımlar ile satmasından kaynaklanıyor.

Açık Kaynaklı Kod Dağıtılması
Web tasarım işini profesyonel şekilde yapan kişilerin kodlarını bularak üzerinde bir kaç değişiklik gerçekleştiren kişiler “emek hırsızlığı” ile birlikte bu yazılımları farklı kişilere satmaktadır.

Yukarıda yer alan üç ana başlıkta topladığımız maddeler web tasarımda fiyat farklılıkları neden kaynaklanıyor? Sorularına cevap niteliğindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir