Tasarımda Görselliğin Önemi

Web sitenizi eviniz gibi düşünmeniz gerekli herkes şık ve güzel bir evde yaşamak ister değil mi? Eğer bir web sitesi de yaptırıyorsanız mutlaka göze hitap etmeli aynı zamanda kullanıcı içinde faydalı ve kolay kullanımlı olmalıdır.Günde bir çok farklı web sitelerine giriyoruz ve genelde aradığımız şeyi en doğru ve kolayca bulabildiğimiz siteleri tercih ediyoruz kendi sitenize girdiğinizde sanki farklı bir kullanıcı gibi düşünüp sitenizde gezintiye çıkın bakalım aradığınız şeyleri bulabilecek misiniz ?

Görsellik Önemli Bir SEO Faktörüdür
Tasarımda Görselliğin Önemi

Bir mobilya mağazasını düşünün, dışarıdan baktığınızda içeride şık ve göze hoş gelen ürünlerin sergilenmesi sizi o mağazaya girip alışveriş yapmanızı mutlaka teşvik edecektir.Yurt dışında bir çok işletme iş yerinin tasarımı ve dizaynı içeriye giren müşterinin tüm ürünleri görüp ancak öyle çıkışa ulaşabilecek şekilde düzenlenmiştir. (Bknz. ikea) bu konuda SEO kısmını da yakından ilgilendiriyor yakında sizlere “sitede kalma oranın SEO’ya etkisi” başlıklı bir yazı yazarak daha açıklayıcı bilgilerde bulunacağım.
Sonuç olarak bir web tasarım yaptıracaksanız görselliğe mutlaka önem verilmesini isteyin.Dilerseniz sitenizi  İzmir web tasarımcısı firmasına yaptırarak en şık ve güzel sitelere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir