Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanmalı?

Firmanızın yada sitenizin marka imajını yükseltmek ve bilinirliğini arttırmak için son dönemlerde uygulanan en etkili yöntemlerin birisi olan tanıtım yazıları hem maliyet açısından hemde hızlı geri dönüşümü bakımından sıkça başvurulan yöntemlerin başında geliyor. Sadece bunlar değil ayrıca Google SERP sonuçlarını da olumlu yönde etkilediği bilinen tanıtım yazısı almanın kendi içerisinde bir kaç temel kuralı bulunuyor.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?
İsminden de anlaşılacağı gibi firmanızın verdiği hizmetleri, güncel kampanyalarını veya genel bazda yaptığı işi örneklendirerek hazırlanması gereklidir. Metinler arasındaki uyumluluk, giriş gelişme ve sonuç şeklinde oluşturulmalı ve mutlaka ilgi çekici olması gereklidir.

Düz bir metin çoğu okuyucu için sıkıcı gelebilir bunun yerine resimler, anket ve videolar ile daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Eğer tanıtım yazısındaki temel amacınız backlink almak ise hedef kelimelerinizi belirli oranda geçirmelisiniz, ayrıca direk hedef kelimelerinize link vermek yerine domain adına veya alt sayfalarınıza 3-4 kelime grupları halinde köprüleme yapabilirsiniz. Tanıtım yazısındaki link çıkış sayısının üçü geçmemesi şeklindeki hurafenin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Tabi ki ne kadar çok link çıkışı yaparsanız okuyucunun makaleye odaklanmasını engellemiş olursunuz, bu yüzden tek link çıkışı yapmanız uzun vadede daha etkili olacaktır.

News kayıtlı haber sitelerinden tanıtım yazısı almak için geniş network ağını ziyaret edebilirsiniz. News tanıtım alanında en iyi ve güncel siteleri sizlere sunan tanıtım center’ı hemen ziyaret edin.

Hangi Sitelerden Tanıtım Yazısı Alınmalı?
İçerik bakımından aynı veya benzer kategorilere sahip sitelerden tanıtım yazısı almak daha etkilidir. Tanıtım yazısı alımı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise sitenin gerçek anlamda özgün olması, günlük trafiğinin olması ve çok fazla tanıtım yazısı satışı yapmamış olmasıdır. Son zamanda oldukça popüler olan “News kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı paketi” şeklinde ucuz fakat her hangi bir etkisi olmayan siteleri tercih etmemelisiniz. Site seçerken mutlaka araştırmalı, sitelerin index hızı, domain ve sayfa değerleri, sosyal medya etkileşimi gibi çeşitli özelliklerini incelemelisiniz.

Tanıtım Yazıları İçin Ne Kadar Bütçe Gerekli?
Sektörünüzün zorluğuna göre bütçe belirlemesi yapabilirsiniz. Buradaki önemli unsur ise gerçekten sitenizin tanıtım yazısına ihtiyacı olup olmadığını kavramaktır. Örneğin firmanızın yeni bir ürünü var ve bunu geniş kitlelere anlatmak istiyorsanız, sitenize yaptığınız yeni bir özelliği veya hizmeti duyurmak istiyorsanız tanıtım yazısı alınabilir, bunun birde geri dönüşünü düşünmelisiniz. Yani tanıtım yazısına ödediğiniz miktarı uzun vadede gerçekten amorti edebilir misiniz? Eğer hobi amaçlı yada maddi kazanç beklemediğiniz bir web siteniz varsa ücretsiz olarak ekleyebileceğiniz tanıtım sitelerini kullanmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir