Sıra Dışı Web Tasarım Yapmanızı Kolaylaştıran Öneriler

Web tasarım oluşturmak hiç şüphe yok ki görsel zevk gerektiren bir işlemdir. Günümüz web sitelerine baktığımızda oldukça şık ve bir o kadar sade tasarımları görebiliyoruz, peki bir web sitesi yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu yazı sizlere hem kullanıcı odaklı hemde SEO uyumlu site yapma kılavuzu olacaktır.

Sektör Analizi
Renkler, resimlerin yerleşimi ve yazıların boyutları bile sektörden sektöre farklılık göstermektedir. Sektörel bir site yaparken rakiplerinizin sitelerini inceleyerek fikir alabilir, özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Her rengin bir anlam ifade ettiğini düşündüğümüzde sektörünüze uygun site yapmak hiçte zor olmayacaktır.

Sadece benzer siteleri kullanmak yetmez, ayrıca web sitenin hitap edeceği kitleyi de iyi analiz etmek gerekli. Bunun içinde kullanıcı dostu siteler oluşturmak gerekli, ziyaretçi ihtiyaçlarını iyi analiz ederek kaliteli ve kolay kullanımlı bir site yapabilirsiniz.

Arama Motorlarını Unutmayın
Bir web sitesi yaptınız ancak bunu siz ve çevrenizdeki insanlar biliyorsa sitenizde bir sorun olabilir bunun için sitenizi SEO uyumlu bir hale getirmelisiniz. Sitemizde SEO uyumlu web sitesi yapımı hakkında bir çok makale bulabilirsiniz. Bunu yapmak için üst düzey SEO bilginiz olmasına gerek yok basit yönergeler işini görecektir.

Yeni Nesil Tasarım Araçlarını Tercih Edin
Günümüzde artık HTML5 ve CSS3 kullanılıyor site tasarlarken bu araçları kullanmanızda fayda var, bir çok web browser bu kodlama mantığı ile çalışıyor bu nedenle flash ve ajax ile hazırlanan sitelerin son kullanma tarihinin geçtiğini belirtmekte yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir