SEO Hosting Nedir Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

SEO ile uğraşan bir çok kişinin yakından bildiği bir konu olan SEO hosting özellikle kendi alt yapısını kurarak backlink ağını oluşturmak isteyenler için oldukça etkili bir yöntemdir. Tabi bunu etkili ve doğru kullanmak gerekiyor, yanlış alt yapı ile oluşturulan SEO hostingler uzun vadede yarardan çok zarar ettiren bir çalışma olacaktır. Peki genel olarak SEO Hosting nedir? Önce bu sorunun cevabını verelim.

Ana sitenizi destekleyen paravan sitelerin farklı sınıf değerlerinde bulunan (A, B, C, D – önem sırasına göre belirlenmiştir) hostinglerde barınmasına verilen isimdir. Şimdi de bu sistemi nasıl kullanmanız gerekiyor bunu açıklayalım.

Paravan site kurmak oldukça zor ve uğraşı gerektiren bir çalışma türüdür. Temel mantığı ise belirli bir dönemden sonra ana sitenizi backlink, hit v.b şeklinde desteklemektir. Ancak son dönemlerde bir çok Webmaster forumunda oluşturulan link ağı hakkında olumsuz sonuçlar alan kişilerin konularını görebiliyoruz. Bu konuda yapılan en büyük hataların başında hedef siteyle benzer içerik ve alan adı seçimleri oluyor. Madde madde paravan ağı ve SEO hosting konularına geçelim.

1-) Ana sitenize benzer alan adları satın almak yerine sektörünüzle alakalı benzer, destekleyici ve geniş kapsamlı domainleri tercih edin.

2-) Sitenizi mutlaka SEO hostinginde barındırmak zorunda değilsiniz farklı lokasyonlar ve hosting paketlerini seçebilirsiniz.

3-) İlgi gösterebileceğiniz kadar domain kayıt ettirmeniz hem maddi hemde zaman açısından size büyük tasarruf sağlayacaktır. Bu yüzden sektör rekabeti ve aranma hacmini baz alarak ortalama sayıda domain kayıt ettirin. Domainleri mümkünse farklı farklı firmalardan satın alın.

4-) Hiç bir şekilde bot veya program kullanmayın içerikleri tek tek ve özenli bir şekilde girin. (Farklı tarayıcı ve lokasyon üzerinden giriş yapın) Biraz paranoya olmanın kimseye zararı yok, sırf bu paravan sistemi için farklı bir bilgisayar bile alabilirsiniz.

5-) Her gün içerik girmenize gerek yok kurumsal bir paravan siteniz bile olabilir.

6-) Tüm paravan sitelerinizi ana siteniz gibi ilgilenin özel backlink çalışmaları gerçekleştirin.

7-) Paravan sisteminin temeli ana sitenizi güçlendirmektir bu yüzden bu güçlendirmeyi sadece backlink olarak görmeyin küçük bir banner, ana sitenizin Google Plus linki veya harita kodu bile temel çalışma mantığına uygun bir hareket olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir