Popüler Web Sitesi Yapmak

Webmasterların ortak hayalidir büyük kitlelere hitap edebilen bir web sitesi yapmak asıl uğraş zaten her zaman bunun içindir. Herkes günde binlerce hatta milyonlarca kişinin sitesini ziyaret etmesini istemektedir bunun hem hobi hemde gelir kapısı olarak düşünmemiz normal ortada bir emek var ve insanlar bu yollarla paralarını kazanma çabası içerisindeler bu işi hakkı ile yapanlar elbette başarılı oluyor ancak birde bu sektörü manipüle ederek bir yere gelmeye çalışanlar var umarız onlar bu yazı sonunda stratejilerini değiştirirler.

Çalışmalara başlayalım
populer-web-sitesi-yapmak

Öncelikli olarak kaliteli ve görünüm itibari ile ziyaretçilerine aradığı şeyi sunabilen web tasarımları inşa etmeliyiz, bu bizim aslında boş bir binaya vereceğimiz şekil olacaktır ne kadar göze hoş gelen bir web tasarıma sahip isek o kadar beğeni kazanacağız ve kullanıcılar sitemizi o kadar çok sevip başkalarına önerebilecek. Öneri kelimesinin altını bilerek çizdik çünkü öneri sadece arama motoru mantığı değil tüm hayatımızda bize yön veren faktörlerin başında geliyor öneri ile ilgili örneği sitemizdeki eski yazılarımızdan detaylı şekilde okuyabilirsiniz.

Makul bir zaman dilimi içerisinde para kazanmayı sadece hayal edin, çünkü bunu ilk etapta yapamayacaksınız eğer bu hırs ile bir sektöre giriş yaparsanız düşünceleriniz eylemlere dönüşerek sitenize ciddi zararlar verebilirsiniz. Siz siteyi açtığınız günden son güne kadar sadece ziyaretçi odaklı çalışın emin olun ki geri dönüşleri son derece olumlu yönde olacaktır.

Sitenizi tanıtın, elinizin altında yüzlerce sosyal medya aracı var bu araçları kullanarak sitenizi tanıtabilirsiniz unutulmaması gereken en en önemli nokta ise bunu spam yolu ile değil gerçek anlamda iyi şeyler paylaştığınızı inandığınız taktirde gerçekleştirin çünkü çoğu sosyal medya kullanıcısı bilinçlidir ve onlar kandırıldığını anladıklarında bu tanıtım kötü ve marka imajınızı zedeleyecek şekilde olumsuz reklama dönüşür.

Geniş kitlelere hitap edin, sitenizi sadece Türkçe değil farklı dillerde de yayın yapacak şekilde düzenleyin böylece hem ulusal hemde uluslararası alanda bir imaj ortaya koyabilirsiniz. Özellikle satış amaçlı bir e-ticaret sitesi sahibi iseniz farklı dil seçenekleri olmazsa olmazlar arasındadır.

Siteniz için bütçe ayırın, web sitesini bir dükkan gibi düşünün nasıl dükkanınızın tanıtımı için kartvizit, reklam veya tanıtımı için harcamalar yapıyorsanız aynı şeyi siteniz içinde uygulayın hem daha uygun fiyatlara hemde geri dönüşü yüksek reklam ajanslarını tercih edin bunun için Google Adwords eşsiz bir kaynaktır.

Sitenizi sürekli güncel tutun, içeriğiniz ile alakalı yazılar yazın bu yazılar tamamen bilgi vermek amaçlı olsun görsel açıdan örnekler verin konu ile ilgili videolar çekip sitenizde bunu paylaşın.
Web sitenizi canlı bir hale getirin, sitenize uygun online iletişim formları ekleyerek ziyaretçilerinize sitenizde sizinde olduğunuzu ve ziyaretçilerin tüm ihtiyaç ve önerilerine anında cevap vereceğiniz bir ekibinizin olduğunu hissettirin.

Son olarakta mobil tasarıma önem verin artık insanlar web sitelerine mobil yoluyla ulaşıyor sitenizi mobil uyumlu hale getirin. Geçtiğimiz günlerde bu konu ile ilgili “Siteleriniz Mobil Uyumlu Mu ?” isimli bir yazı paylaşmıştık bu yazı okumanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir