Haber Sitesi Açmayı Düşünenlere : En İyi Haber Temaları

Haber sitesi açmak bir çok webmasterın hayali arasındadır, hem gelir açısından oldukça tatmin edici hemde içerik girme konusunda sıkıntısı olmayan bir sektör olan haber sitesi açmak istiyorsanız size önereceğimiz wordpress haber temalarını kullanabilirsiniz. Haber sitelerinin gelir kaynaklarının başında özel reklam alanları ve Google adsense geliyor, söylemekte yarar var eğer haber sitenize adsense almak istiyorsanız özel yazılımları kullanmanızda yarar var çünkü Google WordPress alt yapılı sitelere adsense konusunda pek sıcak bakmıyor ancak trafik ve kullanım kolaylığı açısından WordPress kullanmanızı öneriyoruz. Gerek güvenlik açısından gerekse de açık kaynaklı olduğu için oldukça esnek olan wordpress haber temaları sayesinde sizde kısa sürede yüksek hitli haber sitelerine sahip olabilirsiniz.

Haber Sitesi Açacaklara Öneriler

Her ne kadar çoğu haber içeriği ve detayı aynı olsa da Google her zaman özgün içerikli sitelere önem verdiğini biliyoruz. Ülkemizde bir çok haber sitesi haber ajanslarından abonelik aldığı için aynı içerikleri giriyor ve bir süre sonra otoriter olmayan siteler manuel spam cezası yada katma değeri düşük içerik cezası alabiliyor bunu önlemenin en etkili ve kesin yolu haberleri tek tek düzenlemekten geçiyor. Tabi sıfırdan haber girmeniz oldukça zaman alacaktır yada haber içeriğini köklü bir şekilde değiştirmek haberin niteliğini kaybettireceği için farklı özgünleştirme yöntemleri kullanabilirsiniz, pek tavsiye etmesek de spin programları işini görecektir.

Eğer global yada ulusal bir haber sitesi yapmayı düşünüyorsanız günlük içerik girme limitiniz olmamalı çünkü dünyada her saniye yeni bir haber çıkıyor, sizde sürekli gündemi takip etmeli buna uygun olarak içerikler girmelisiniz.

Site hızının ne kadar önemli olduğunu sitemizde bir çok kez dile getirdik, bunun için çeşitli eklentiler kullanabilirsiniz örneğin CDN kullanımı bu konuda oldukça işinize yarayacak bir özelliktir. Bir diğer önemli faktörde seçilen temadır, haber sitelerinde en çok aranan özellikler manşet bölümü, son dakika haberler ve kategoriye göre haberlerin listelenmesidir.

WordPress haber teması seçimi yaparken bunun için biraz bütçe ayırmanız gerekecektir. Tema seçimi yaparken sade bir kod yapısı, hızlı açılan sayfalar ve sunucuyu fazla yormayacak türde bir alt yapısı olmasına önem vermelisiniz. Türkçe veya yabancı dilde tema almanız arasında pek bir fark bulunmuyor bu nedenle alacağınız tema mutlaka Türkçe olmak zorunda değil.

Wordpress Tema Önerileri
mythemeshop.com sitesi özellikle portal temasında oldukça başarılı işler çıkarıyor. Bu temaların başında ise NewsPaper geliyor, bir çok Türk sitesinde bu temayı görmeniz mümkün.

DEMO İNDİR Bu tema hem hız konusunda hemde düzenleme konusunda oldukça kullanışlı ve tam haber sitelerine uygun bir alt yapıya sahip. Ayrıca mythemeshop sitesindeki teknik destek ve yardım olukça profesyonel ve hızlı bir şekilde sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir