Facebook Instant Articles Nedir? Sayfanızda Para Kazanın

Facebook 2017 yılının ortalarında BETA olarak hizmete sunduğu ‘Instant Articles’ ile mobil kullanıcılara daha hızlı ve kolay bir şekilde haber okumasını sağlıyor. Google Adsense için ciddi bir rakip olan Instant Articles özellikle büyük kitleleri olan sayfa sahipleri içinde güzel bir kazanç kapısı olmaya başladı. Her yeni servis gibi ülkemize gelmesi ve faaliyete geçmesi biraz zaman alan Instant Articles şu aralar pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Kabaca bakarsak sayfalar üzerinden yayımlanan haberin kısa bir içeriği ve devamı şeklinde bir post girişi olarak görülse de site sahiplerinin hitini ciddi anlamda arttırıyor hatta bunla yetinmeyip gösterim başına ücrette veren Instant Articles servisi Facebook bağlantısından ayrılmadan haberleri ve hikayeleri okumanıza olanak sağlıyor. Sadece bu kadarla sınırlı olmayan Instant Articles ayrıca sayfa/kullanıcı etkileşimini ciddi anlamda arttırıyor.

Bilindiği gibi artık sayfalar üzerinden gönderilen içerikler tüm takipçilere ulaşmıyor. Eğer Instant Articles kullanıyorsanız bu sorun ortadan büyük ölçüde kalkıyor buda size hem hit hemde beğeni olarak geri dönebiliyor.

Sayfalarınızın daha popüler ve aktif olmasını sağlayan Instant Articles servisini sayfanızda kullanabilmeniz için bir kaç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Sayfanız ve alt yapınız öncelikle Instant Articles için uygun olup olmadığı sistem tarafından kontrol ediliyor ayrıca RSS destekleyen bir siteye sahip olmalısınız.

Eğer bu özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız buradan giriş yaparak üç adımda işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz ve ödemeleriniz 100$ limitine ulaştığınızda çekebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir