Eski Yazılarınızı Güncelleyin Yükselin

İç SEO konusunda yapılacak değişiklikler dış SEO kadar geç etki etmez.Yapılan olumlu yada olumsuz değişiklikler sitenize sıralamada iyi yada kötü yönde etkisini ilk indexlemede görebilirsiniz.Örneğin sitenizin URL yapısını değiştirmek olumsuz bir etkendir ve cezasını kısa süre içerisinde hissedersiniz o yüzden sitenize iç SEO çalışmasını siteyi ilk inşa ettiğiniz zaman yapmanız her zaman yararınızadır.Sonradan yapılan her işlem riskli olacaktır ve geri dönüşü zor olabilecek sıralama kayıplarına yol açabilir ancak iç SEO yaparken olumlu sonuçlar almanız da oldukça mümkün tabi bunun için çok iyi analiz ve araştırma gerekli.

Olumlu İç SEO Çalışmaları

Eski-Yazılarınızı-Güncelleyin-YükselinYapılacak bu çalışmaları sitenizi açıp aradan bir kaç ay geçtikten sonra yapacağınızı varsayıyorum.
Eğer hazır tasarımlar kullanıyorsanız sitenizin CSS ayarları ile ufak görsel değişiklikler yapmayı deneyin. Google bu değişikliği mutlaka fark edecektir ancak yaptığınız değişikliklerden sonra site hız testinizi kontrol etmeyi unutmayın.
Başlıklarınızda ilgi çekici unsurlar bulundurun, sitenize giren ziyaretçiler tasarım kadar içeriğe de çok önem verirler onlar mutlaka bir şeyler arayıp sizin sitenize gelmişlerdir ve sitenizde ilgisini çekecek başka şeyleri de incelemek isteyebilirler bu yüzden onların ilgisini çekecek benzer yazılara da sitenize yer vermelisiniz.
Eski içeriklerinizi güncelleyin,en önemli unsurlardan birisi de bu hatta bu makaleyi yazmamdaki amaç sırf bu madde içindi.Bundan bir yıl önce açmış olduğunuz konular artık güncelliğini yitirmiş olabilir veya doğruluğunu kaybetmiş olabilir bu yüzden makaleleriniz üzerindeki yapacağınız güncel değişikliklerle üst sıralara çıkma şansınız oldukça yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir