E-Ticaret İle Sanal Dükkanınızı Oluşturma Çok Kolay

Teknoloji ilerliyor artık cadde üzerinde bir dükkan yerine daha az maliyetlerle bir e-ticaret sitesi açarak çok daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz yada var olan bir işletmenizin ürünleri yine bir e-ticaret sitesi ile yerel işletmenizi uluslararası bir işletmeye çevirebilirsiniz.Ürünlerinizin online satışını gerçekleştirip detaylı raporlama sistemleri ile haftalık,aylık ve yıllık cironuzun durumunu kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

E-Ticaret Sitenin Faydası Nedir ?

Günümüzde en küçük işletmelerin bile kendilerine ait web sitesi olması kaçınılmaz oldu ancak e-ticaret siteleri bu durumun bir kaç tık üzerinde bir proje oluyor.Çünkü sürekli takibi,kontrolü ve güncellenmesi gereken bir sistem işin arka planı böyle işlerken pazarlama kısmında da yine işin için seo giriyor.

Eğer kafanızda bir e-ticaret sitesi açmak var fakat bazı sorularınız varsa size bu konuda aydınlatıcı bir kaç şey söylemek istiyorum.

E-Ticaret Düşük Maliyetlidir
Temel olarak düşük seviyede bir sermaye ile rahatlıkla girilebilecek bir sektör olmasa da zamanla size getirisi olacak bir alandır e-ticaret siteleri.

Öncelikle yapılması gereken bir adet e-ticaret yazılımı sahibi olmak ve uygun bir site adresinizin (domain) olması gerekiyor.Bunları temin ettikten sonra aylık küçük rakamlar ile barınma hizmeti alarak yayın hayatınıza başlayabilirsiniz.

(E-ticaret sitesi açmadan önce bizimle iletişime geçerek en uygun fiyatlarla e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.)

Geniş Kitlelere Hitap Edebilirsiniz
İnternet sayesinde dünyadaki açık tüm sitelere ulaşabiliyor ve alışveriş yapabiliyoruz böylelikle hem dışarı çıkmadan hemde en uygun fiyatlarla aradığımız ürünleri temin edebilmekteyiz.Eğer sizde bir e-ticaret sahibi olursanız insanlar size ulaşarak alışveriş yapabilirler.

Örneğin bir telefon kılıfı satan dükkanınız var ve günde ortalama yirmi müşteri gelmekte ve sadece o bölge için hizmet verirken e-ticaret siteniz olduğunda günde sitenizi ziyaret edenlerin sayısı yüz binleri bulabilir ve dünyanın her yerine ürünlerinizi gönderebilirsiniz.

Kurumsal Kimliğiniz Oluşur
Sabah kahvaltısından uçak biletine hatta gideceğimiz tatilin rezervasyonunu bile İnternet üzerinden yaptığımız şu dönemlerde insanların aklında daha kalıcı olmak ve daha popüler bir işletmek olmak için mutlaka bir e-ticaret siteniz olmalı.

Sanal Dükkanlar Hep Açıktır
Finali can alıcı bir noktada bitirmek istediğim için bu kozumu sona sakladım.Bunu bir örnekle açıklamak yerine gayet kısa kesmeye çalışacağım İzmir’in en lüks yerinde bir dükkanınız var ancak bu dükkanı sabah 9’da açıp akşam 20:00’de kapatıyorsunuz ama e-ticaret siteniz günün 24 saati açık ve her zaman satışa hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir