AMP Yeni Mobil Deneyimi

Önceki bir çok yazımızda web sitelerin mobil uyumluluğu hakkında yazılar yazıp artık mobil uyumluluğun birer zorunluluk hale geldiğini belirtmiştik eğer hala bu konuda direnip mobil ağın gücünü yok sayanlar varsa ellerini çabuk tutmalılar çünkü yeni mobil deneyimi olan AMP ‘de artık hayatımıza girmek üzere. Google çalışanı Fatih Özkösemen’in Webmaster forumunda AMP ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı değerlendirirsek yine mobil kullanıcıya odaklı site içi SEO da diyebileceğimiz yeni bir değişimin rüzgarını hisseder gibiyiz. Google özellikle mobil kullanıcının hızlı İnternet ve hızlı açılan web sayfalarına olan ilgisi üzerine yoğunlaşıp bunu açık kaynaklı bir şekilde geliştirmeye çalışmakta. Artık Sadece responsive tasarımlar yetmeyecek ve yönümüzü AMP deneyimine doğru kaydıracağız gibi geliyor. Üstüne üstlük mobil aramalarda daha üst sıralarda yer alacak ibaresi de olunca ister istemez tüm SEO ile uğraşanların bu kavramı yakın bir zamanda iyice öğrenmesi gerektiğini hisseder gibiyiz.

WordPress Uyumluluğu

amp-yeni-mobil-deneyimiGeçtiğimiz günlerde WordPressi öven bir makale yazmıştık bugün yine ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkıyor gibi AMP her ne kadar karışık gibi gelse de WordPress kullananlar AMP’a geçmek için sadece küçük bir eklentiyi aktif etmesi yeterli olacak hadi Joomla ve Drupal CMS’lerin hakkını yemeyelim aynı özellik bu sistemlerde de kolaylıkla entegre oluyor. Sizde sitenizi AMP uyumlu yapmak için WordPress sitesinden ilgili eklentiyi buradan yükleyerek kolaylıkla kurumunu yapabilirsiniz. Lütfen AMP hakkında kafanıza takılan soruları bizlere iletin.

Güncellendi : 25.09.2016
Bilindiği üzere AMP şuan test aşamasında ve bir çok hata alınması normal ancak bu hataları eklentinin güncellemesini beklemeden çözebilirsiniz. İşte
AMP hataları ve çözümleri
Bu kodları eğer Google Webmaster Tools ‘da Hızlandırılmış Mobil Sayfalar bölümünde hata aldıysanız uygulayın.
Logo Hatasının Çözümü için aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasının en altına ekleyin
(www.izmirwebtasarimcisi.com bölümünü kendinize göre düzenleyin)


İmageObject ve Organization Hatası Alanlar içinse kullanılacak kod şekli şu şekilde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir